CYKLOTÚRA OKOLO JAZERA BALATON

Pre túto sezónu sme sa rozhodli presúnuť smerom na juh do Maďarska. Naši južní susedia disponujú vyše 2000 kilometrami vyznačených cyklociest, ktoré vzhľadom na geografické podmienky krajiny vedú v nížinách bez veľkých prevýšení, takže sú ideálne pre nenáročné cyklotúry. Najatraktívnejšie cyklotrasy vedú okolo jazier a pri riekach s nádhernými prírodnými scenériami a s množstvom vodnej zábavy a turistických atrakcií, či histiorických pamiatok. Asi najpopulárnejšou cyklotrasou v Maďarsku je  približne 210 km dlhý okruh okolo jazera Balaton. Prírodné podmienky s malým prevýšením a počtom turistických zaujímavostí v krátkych vzdialenostiach vytvárajú ideálnu trasu pre rodinné a skupinové cyklovýlety. 

Trasu plánujeme rozdeliť na 4 dni vrátane cesty mikrobusom z Bratislavy. V Madarsku tak stráviť 3 noci, pričom priemerná vzdialenosť na bicykli by sa mala pohybovať v rozmedzí 50-70 km denne. Pri takomto tempe ostáva čas aj na poznávanie, kúpanie, oddych, či spánok :-). 

Kedy: 13.-16. jún 2018 (streda - sobota), 

Doprava: mikrobusom z Bratislavy k Balatonu, na bicykli na trase okolo jazera Balaton,  a potom späť do Bratislavy mikrobusom.

Ubytovanie: kempy popri trase.

Plánovaná trasa: 
1.deň: Bratislava - Balatonfüred, Maďarsko. 8:30 odjazd mikrobusom z parkoviska pred Istropolisom, Trnavské Mýto, oproti Tržnici. Zhruba 12:30 prichod k Balatonu do Balatonfüred. Cyklotúra cca 50-55 km k obci Balatonederics. Ubytovanie v kempe Delta , oddych voľno. 
2.deň: Balatonederics - Fonyód, na bicykli cca 55-60 km. Nocľah v Hameba camping
3.deň: Fonyód - Siofok, na bicykli cca 65 km. Nocľah v Aranypart Camping.
4.deň: Siofok - Balatonfüred (na bicykli cca 55-60 km),  mikrobusom do  Bratislavy.  O 15:00 odjazd mikrobusom z Balatonfüred. Predpokladaný príchod do BA 17:30 - 18:00.

Trasa (dĺžka jednotlivých úsekov, kempy) sa môže zmeniť v prípade nepriaznivého počasia. V prípade dlhodobej zlej predpovede sa akcia zruší a pokúsime sa ponúknuť náhradný termín.
Potrebné a povinné vybavenie: vlastný pojazdný bicykel + nosič na veci (odporúčame horský alebo trekový bicykel), prilba, športové oblečenie, krém na opaľovanie, slnečné okuliare, fľaša s vodou, veci proti dažďu, občiansky preukaz/cestovný pas, karta poistenca, poistenie v zahraničí, stan (single alebo pre dvojicu, či trojicu 1 ks), karimatka, spací vak, repelent, peniaze podľa vlastného uváženia na občerstvenie. 

Predpokladané náklady: mikrobus BA-BAL-BA 80 €/ jednotlivec pri počte 15 prihlásených, pri nižšom počte sa suma alikvôtne navýši. Kempy (3 x) cca 40 € na osobu.

Záloha: 80 €. Nutné uhradiť do 18.5.2018. V prípade, že do spomínaného dátumu sa záväzne neprihlási minimálne 8 učaštníkov, potom sa akcia ruší.
Záujemci sa môžu prihlásiť u PeadDr. Vladimíra Pajkoša, vladimir.pajkos@stuba.sk , TIŠ FEI STU , blok T, kancelária 107.

PREHLÁSENIE Prehlasenie_cyklo_2018.pdf