Cyklotúra okolo VN Lipno

Pre túto sezónu sme sa rozhodli presúnuť smerom k našim západným susedom do Čiech. Lipensko, územie okolo vodnej nádrže Lipno je jednou z najväčších rekreačných obalsti v Čechách. Pýši sa aj bohatou spleťou cyklotrás a nazývajú ho aj cyklistickým rajom. Plánujeme byť ubytovaní na jednom mieste, vytvoriť si basecamp a odtiaľ podnikať jednodňové cyklovýlety (na ľahko) do okolia. 

Trasu plánujeme rozdeliť na 4 dni vrátane cesty mikrobusom z Bratislavy. V Čechách tak stráviť 3 noci, pričom priemerná vzdialenosť na bicykli by sa mala pohybovať v rozmedzí 50-70 km denne. Pri takomto tempe ostáva čas aj na poznávanie, kúpanie, oddych, či spánok :-). 

Kedy: 05.-08. jún 2019 (streda - sobota), 

Doprava: mikrobusom z Bratislavy do obci Frymburk, na bicykli trasy okolo VN Lipno,  a potom späť do Bratislavy mikrobusom.

Ubytovanie: chatky alebo mobilné domky v kempe Frymburk 

Denne vyrazíme z basecampu do okolia
Plánované trasy

5.6. - Presun z Bratislavy. Poobede cyklotúra Vltavským kaňonem, cca  40 km.
6.6. - Po stopách Adalberta Stiftera, cca 66 km.
7.6. - Krumlovská cyklostezka, cca 77 km.
8.6. - Jezerní cyklostezka, cca  50 km , o 15:00 predpokladaný odjazd do Bratislavy.

TIŠ FEI STU si vyhradzuje právo zmeniť jednotlivé trasy v závislosti od aktuálnych podmienok na mieste. 

Potrebné a povinné vybavenie: vlastný pojazdný bicykel (odporúčame horský alebo trekový bicykel a odporúčame pred výjazdom zaniesť bicyklel na servisnú prehliadku do autorizovaného servisu), prilba, športové oblečenie, krém na opaľovanie, slnečné okuliare, fľaša s vodou, veci proti dažďu, občiansky preukaz/cestovný pas, karta poistenca, poistenie LN v zahraničí, spací vak, repelent, peniaze podľa vlastného uváženia na občerstvenie. 

Predpokladané náklady: mikrobus BA-LIP-BA 70 €/ jednotlivec pri počte 15 prihlásených, pri nižšom počte sa suma alikvôtne navýši. Ubytovanie cca 40-50 €/os/pobyt. Ceny sa môžu meniť v závislosti od obsadennosti ubytovania alebo nižsiej obsadennosti mikrobusu. 

Záloha: 70 € nutné uhradiť do 10.5.2019. V prípade, že do spomínaného dátumu sa záväzne neprihlási minimálne 8 učaštníkov, potom sa akcia ruší.
Záujemci sa môžu prihlásiť u PeadDr. Vladimíra Pajkoša, vladimir.pajkos@stuba.sk , TIŠ FEI STU , blok T, kancelária 107.

PREHLÁSENIE Prehlasenie_cyklo_2019.pdf