CYKLOTÚRA OKOLO NEUSIEDLER SEE

Vraciame sa na pre nás už známe miesto, no trochu po novom. Stany budeme rozkladat tentokrát iba raz a to vo veľmi peknom a príjemnom kempe s vynikajúcim bazénom, ktorý je v cene ubytovania. Všetky tri noci strávime na jednom mieste. Neziderské jazero, pre niekoho známe aj pod rakúskym menom Neusiedler See, je obľúbenou dovolenkovou destináciou. Zaberá pozoruhodne veľkú plochu, ktorej koniec nedovidíte, čo vyvoláva príjemný pocit prímorskej oblasti, podčiarknutý mierne slanou vodou v jazere. Cykloturistika v tejto lokalite je ideálnym programom pre ľudí, ktorí cyklistiku chápu ako relax spojený s kopou oddychu, ktorí nepočítajú prejdené kilometre na desatiny metra a nebažia po extrémnych výkonoch. Vychutnajú si to tu dokonale aj rodinky s deťmi. Okolo celého jazera a v jeho okolí je vybudovaná sieť cyklociest, na ktorých budete stretávať rakúskych dôchodcov a rodinky s deťmi na špecifických rakúskych trekingových bicykloch s bizarnými riadidlami. V poslednej dobe aj množstvo e-bikov. Celá trasa okolo jazera má 132 km, 38 km z toho vedie Maďarskom. Minimálne prevýšenie znamená ideálne miesto na výlet aj pre tých, ktorí väčšinu času presedia v kancelárii. Ak máte chuť zrelaxovať a ešte si popritom aj  zašportovať v lone krásnej prírody, neváhajte a pridajte sa k nám! Tešíme sa na každého z Vás!

Organizátor: TIŠ FEI STU

Kedy: 17.-20.6.2020, zraz: 17.6.2020 o 9:00hod. na parkovisku pod Mostom Lafranconi ( pri areáli FTVŠ UK )

Doprava: bicykel

Ubytovanie: kemp Oggau am Neusiedler See https://www.campingoggau.at/ 

Plánovaná trasa:

17.6. Bratislava - kemp Oggau am Neusiedler See , cca 70 km.
18.6. Oggau - Rust - kompa cez jazero do Podersdorfu - cyklistika do Oggau , cca 55 km.
Na ľahko bez batožiny. 
19.6. Oggau - Mörbisch - kompa cez jazero do Illmitz - cyklistika cez Maďarsko do Oggau , cca 85 km
Na ľahko bez batožiny. 
20.6. Oggau - Rust - kompa cez jazero do Podersdorfu - cyklistika do Bratislavy , cca 65 km
Organizátor si vyhradzuje právo na zmenu trasy pokiaľ si to vyžiadajú poveternostné podmienky alebo organizačné záležitosti. Okolo samotného jazera je veľmi príjemná jazda, chodníky sú značené značkami, pri každom odpočívadle nájdete aj orientačné tabule, prístrešok, lavičky a vodu. 

Potrebné a povinné vybavenie: vlastný pojazdný bicykel + nosič na veci, prilba, športové oblečenie, krém na opaľovanie, slnečné okuliare, fľaša s vodou, veci proti dažďu, občiansky preukaz/cestovný pas, karta poistenca, poistenie v zahraničí, stan (single alebo pre dvojicu, či trojicu 1 ks), karimatka, spací vak, repelent, peniaze podľa vlastného uváženia na občerstvenie.

Doporučujeme si zakúpiť cyklomapku trasy napr. od Freytag & bendt , Rakusko č. 104, Wiener Becken / Neusiedler See (1 : 100 000). Orientčnú mapku rakúskej časti nájdete TU. Rakúske odpočívalda nájedete napr aj na tejto stránke. Prípdane skopírujte link a otvortne ho v novej karte: file:///C:/Users/Milan/Downloads/Neusiedler-See-Radweg-mit-Seeueberquerung-standard-de.pdf 
Kompy:
Rust https://www.gmeiner.co.at/uploads/5vHEKRqO/HL_FPlan20_v2eng_A4.pdf ,
https://www.schifffahrt-knoll.at/fahrradfaehre-podersdorf-rust.html , 
http://www.schifffahrt-schreiner.at/
Mörbisch https://www.schifffahrt-weiss.com/radfaehre/

Užitočné informácie nájdete aj tu http://cyklo.hiking.sk/hk/ar/1525/okolo_neziderskeho_jazera_i.html 

Predbežné náklady cca 70-75 €/os (30-35 € - ubytovanie v stane v dvojici, 25-35 € - kompy). 
Prihlášky do 8.6.2020. V prípade, že do spomínaného dátumu sa záväzne neprihlási minimálne 10 učaštníkov z FEI alebo FIIT, potom sa akcia ruší.

Prihlášky a ďalšie info u PaedDr. Vladimír Pajkoš, vladimir.pajkos@stuba.skFotogaléria

CYKLOTÚRA OKOLO NEUSIEDLER SEE CYKLOTÚRA OKOLO NEUSIEDLER SEE CYKLOTÚRA OKOLO NEUSIEDLER SEE CYKLOTÚRA OKOLO NEUSIEDLER SEE CYKLOTÚRA OKOLO NEUSIEDLER SEE CYKLOTÚRA OKOLO NEUSIEDLER SEE