Lyžovanie

Lyžovanie
Na TIŠ FEI STU sa pravidelne uskutočňuje formou Zimných telovýchovných sústredení (ZTS), na ktoré sa prihlasujú študenti FEI a FIIT I - V. ročníka. ZTS prebieha predposledný alebo posledný týždeň skúšobného obdobia. Bližšie informácie sú uvádzané v dostatočnom predstihu na webstránke TIŠ, resp. vo vývesných skrinkách TIŠ.

Pre individuálov, ktorým naše termíne alebo destinácie nevyhovujú ponúkame fórum, kde si múžu zorganizovať lyžovačku s kamarátmi.

Zvýhodne ceny kúpy a zapožičania výstroja v Corner Sport Servis. 

Cieľom teoretickej časti ZTS je formou prednášok poskytnúť poznatky :

•  o technike zjazdových a snowboardových oblúkov

•  o rozdelení lyží a snowboardových dosiek

•  o výstroji a výzbroji lyžiara, resp. snowboardistu

Cieľom praktickej časti ZTS je:

- naučiť začiatočníkov základné oblúky (zjazdové, snowboardové)

- u pokročilých lyžiarov zdokonaliť techniku

Výučba sa spravidla uskutočňuje v rôzných slovenských strediskách. Ubytovanie a stravovanie je za výhodné cenové podmienky, nakoľko sa snažíme dojednať s príslušným dodávateľom ceny pre školy. Výstroj si zabezpečuje každý účastník sám.
V minulosti sme pripravili výcvik v strediskách Mýto pod Ďumbierom, Tále, SKALKA ARENA , či v Západných Tatrách, stredisko SPÁLENÁ a naposledy už 3x na Malino Brdo

Tešíme sa na Vašu účasť!

Okrem lyžovania na Slovensku už pravidelne od roku 2011 organizujeme lyžiarský týždeň vo Francúzskch Alpách. Navštívili sme už niekoľko populárnych stredík ako Auris en Oisans + Alpe d' Huez + les 2 Alpes, Risoul + Vars, Tignes + Val d'Isere, La Plagne + Les Arc. V janúari 2016 sme boli v stredisku Les Menuires a v 2017 vo Varse. V 2018 opäť Tignes + Val d´Isere.  V skratke, ako sme sa mali najdete TU. V januári 2019 navštívime opäť veľké stredisko La Plagne (Paradiski). Akos me sam mali tento rok si môžete prečitať TU. Január 2020 sme realizovali v stredisku Valmeinier. Dopadlo to tiez na výbornú.

Pre lyžiarov, ktorí nemajú sparingpartnerov na lyžovačku ponúkame "fórum" , kde si môžu dohodnúť spoločnú lyžovačku.

Si snowboardista alebo lyžiar? Rád by si šiel na hory aj cez školský rok ale nemáš s kým, alebo chceš spoznať nových ľudí?
Mať prehľad o rôznych akciách alebo zdielať svoje zážitky.
Tak sa pridaj k nám a pomôž nám vytvoriť prvú vysokoškolskú snw&ski komunitu v Bratislave. Klikni tuhttp://www.facebook.com/SnwSkiStu

BIELY KÓDEX - všeobecné pravidlá správania sa na svahu Biely kódex.pdf

V spolupráci s Board Academy sme sa dohodli, ze naši študenti, zamestnanci a aj tí, ktorí chodievate s nami lyžovať na naše lyžiarské akcie cez TIŠ FEI STU budete mať zvýhodnené ceny, ak by ste si tam chceli niečo požičať alebo kúpiť. Je to v areály FTVŠ UK (Lafranconi), Corner Shop. 


Fotogaléria

Lyžovanie