Kurz windsurfingu v Chorvátsku

Ponuka WS kurzov pre katedry TV na vysokých školách

Board Academy v spolupráci s učiteľmi FTVŠ UK ponúka pre študentov VŠ kurz windsurfingu v Chorvátsku. Ide o obsahovo rovnaký kurz ako PVP Windsurfing na FTVŠ UK pod vedením odborných asistentov z tejto fakulty. Po dohode TIŠ FEI STU a Board Academy sme sa rozhodli ponuknúť tútp možnosť aj našim študentom z FEI a FIIT STU.

O windsurfingu: windsurfing je exluzívny šport niekedy neprávom považovaný za extrémny. Pritom v základnej forme je veľmi jednoduchý a prístupný aj pre deti a seniorov. Pod jeho addiktívnosť sa podpisuje ovládanie prírodných síl a ich využitie na pohyb po vode v zdravom a atraktívnom prostredí. Windsurfing rozvíja koordinačné a kondičné schopnosti veľmi prirodzeným spôsobom. Je výbornou formou duševného a psychického relaxu.

O destinácii: Poloostrov Pelješac v južnej Dalmácii je najlepšia surfová a kitová letná destinácia v Chorvátsku. Slnečné pláže, kryštálovo čistá priezračná voda. Kombinácia krásnej prírody a priaznivých podmienok, dosiahnuteľná autom. Poloostrov PELJEŠAC je druhý najväčší poloostrov na Jadrane. Je asi 65 km dlhý a len asi  3-7 km široký. S pevninou je spojený len úzkou šijou v mestečku Ston.

 

Kemp Perna leží asi 4km od mestečka Orebič. Je z neho priamy výhľad na mesto Korčula

/na ostrove Korčula/ vzdialené asi 10 min. jazdy loďou alebo pár desiatok minút pádlovania na SUP.

Akciová cena kurzu pre VŠ:

370 Eur /v cene je doprava z BA, ubytovanie, výstroj, kurzovné/

Termín:

1. - 7. 9. 2019

Doprava: autobus je v cene kurzu.

Ubytovanie: priamo pri pláži v mobilných domčekoch pre 4 - 5 osôb s vlastnou kuchyňou, klimatizáciou, sprchou a toaletou.

Strava: vlastná, možnosť varenia v zariadenej kuchyni v domčeku, reštaurácie v blízkom okolí.

stroj: moderný výstroj - ws doska, oplachtenie, vesta sú v cene, opcionálny výstroj - neoprén /v čase konania kurzov nie je nevyhnutný/ - je za príplatok.

Doplnkové športy: plávanie, paddleboarding, kiting /ovládanie cvičného kitu/, kajaky.

Bezpečnosť: každý účastník má k dispozícii vestu, podmienkou účasti na kurze je schopnosť preplávať 100 m, na kurze je k dispozícii motorový čln, vodná plocha nie je otvoreným morom, ale kanálom /Pelješacký kanál/ medzi poloostrovom Pelješac a ostrovom Korčula /šírka cca 1,9 km/.

Cieľ: základné zručnosti na WS - vyťahovanie plachty, štart, jazda v základnom postoji, zmena smeru po vetre a proti vetru, obrat po vetre a proti vetru, stúpanie proti vetru, plážový štart.

Personálne zabezpečenie: výučbu zabezpečujú odborní asistenti, študenti a absolventi FTVŠ UK v Bratislave.

V prípade záujmu prosím kontaktujte info@boardacademy.sk, alebo volajte 0903 468746

 

 

 

Fotogaléria

Kurz windsurfingu v Chorvátsku Kurz windsurfingu v Chorvátsku Kurz windsurfingu v Chorvátsku