Lyžovačka vo Francúzsku

Milí kamaráti,

čas letí neuveriteľne rýchlo. Pre niektorých z nás zima skončila len nedávno, ale už je tu čas pripravovať sa na tú nadchádzajúcu.
V spolupráci s CK HITKA aj tento rok organizujeme lyžovačku vo francúzskych Alpách. Chceli by sme Vás srdečne pozvať do strediska, v ktorom sme ešte spolu neboli. Toto stredisko možno nepatrí medzi najznámejšie, ale výhľady z vrcholových staníc lanoviek na okolité alpské štíty sú fantastické a pri vyše 300km zjazdoviek si opäť prídu "na svoje" aj tí najväčší fajnšmekri.

Už 12ty ročník našich spoločných potuliek po lyžiarskych strediskách Francúzska absolvujeme v lyžiarskej oblasti Les Sybelles, v stredisku Saint Sorlin d´Arves.
 
Termín - 5.1.2024 - 13.1.2024 

Ubytovanie: stredisko Saint Sorlin d´Arves

REZIDENCIA : OREE DES PISTES pozri TU, aj TU :)
 
K dispozícii máme nasledujúce typy bytov:
 
2-priestorový apartmán pre 4 osoby
(cca 27 m2): vstup s posteľou (niekedy vyklápacia, 1 os.), obývacia spálňa s vyťahovacou posteľou (2 os.) a kuchynským kútom (chladnička,varné platničky, mikrovlnná rúra, umývačka riadu), izba s manželskou alebo 2 samostatnými posteľami (2 os.), kúpeľňa, samostatné WC
2 osoby – 603 € /osoba
3 osoby – 520 € /osoba
4 osoby – 479 € /osoba
 
3-priestorový apartmán pre 6 osôb
(cca 30 m2): obývacia spálňa s vyťahovacou posteľou (2 os.) a
kuchynským kútom (chladnička, varné platničky, mikrovlnná rúra,
umývačka riadu), izba s manželskou alebo 2 samostatnými posteľami (2
os.), poschodová posteľ vo výklenku alebo v chodbičke (2 os.), kúpeľňa,
samostatné WC
3 osoby – 604 € /osoba
4 osôb - 541 € /osoba
5 osôb – 504 € /osoba
6 osôb - 479 € /osoba
 
Cena zahŕňa: dopravu autobusom z Bratislavy a späť, ubytovanie podľa výberu, lyžiarsku permanentku na 6 dní lyžovania pre celú oblasť.
V cene nie je zahrnuté: strava, cestovné poistenie (študenti sa musia preukázať platným cestovným poistením, inak sa nemôžu zúčastniť pobytu), vreckové a iné ako uvedené v cena zahŕňa.
Stravu si v prípade záujmu bude možné doobjednať. Momentálne ešte nie je známa presná cenová ponuka. Akonáhle ju budeme mať k dispozícii budem Vás informovať
 
Odpočet doprava: -135 €
Odpočet dieťa 0-4 roky: - 204 €
Odpočet dieťa 5-11 rokov: - 39 €
Odpočet senior 65-74 rokov: - 20 €
Odpočet senior 75 a viac rokov: - 204 €
 
Iné poplatky:
pred nástupom na pobyt sa platí za každý byt kaucia (vratná zábezpeka), ktorá sa po skončení pobytu vracia späť v plnej výške, pokiaľ nepríde k poškodeniu na majetku alebo byt bude nedostatočne uprataný.
 
PRIHLASOVANIE A STORNO
Ideálne je, ak sa prihlási ucelená skupinka (dvojica, 3, 4, 5, či 6-tica), ktorá obsadí jednu ubytovaciu jednotku podľa výberu. V ST4 max.4 osoby, v AP6  max. 6 osôb.
Jednotlivci budú zaradení do poradovníka na prípadné doplnenie ubytovania vopred schváleného jeho osadenstvom. Ak si napr. dvaja zaplatia AP4/2 a budú chcieť byť dvaja (za vyššiu sumu) nie je možné prideliť im tretiu a štvrtú osobu pokiaľ sa prihlásili skôr a sú
ochotní priplatiť si väčší komfort. Na druhej strane, ak sa prihlásia dvaja do AP4, ale budú chcieť, aby sa k nim niekto pridal, aby platili nižšiu sumu AP4/4, tak pokiaľ sa k nim nik nepridá a oni si nikoho nezoženú, potom sa im bude účtovať suma pri obsadenosti AP4/2. Túto situáciu môže nepriaznivo ovplyvniť aj vyťaženie, naplnenie autobusu max. počtom ľudí, kedy by sa ďalší záujemcovia do AP síce zmestili, no z kapacitných dôvodov autobusu by nemohli cestovať, a tak by cena v AP bola podľa sadzby AP4/2. S týmito alternatívami je potrebné počítať.
PRIHLÁSENÍM ZÁROVEŇ VYJADRUJETE SÚHLAS S POSKYTNUTÍM VAŠICH KONTAKTNÝCH ÚDAJOV (meno, priezvisko, email, mobil) pre TIŠ FEI STU a CK HITKA a v prípade požiadavky na cestovné poistenie aj trvalý pobyt a dátum narodenia všetkých prihlásených osôb.
Pozorne si treba prečítať STORNO podmienky CK HITKA. Bod 4.4 znamená, že pokiaľ niekto zo skupiny v danej ubytovacej jednotke už po zaplatení zálohy nemôže vycestovať a storno poplatok ešte nie je 100%, zníži sa tým počet platiacich za byt. Preto dôjde pre účastníkov v danom byte k úprave ceny smerom nahor, nakoľko celková cena bytu ostáva nezmenená, ale zníži sa počet osôb v byte a zvýši sa komfort. Ideálne riešenie je v tomto prípade nájsť náhradníka. Odporúčame si vziať cestovné poistenie Extra Európa od UNIQA poisťovne sprostredkované cez CK HITKA, ktoré kompenzuje aj 100% storno poplatku
https://www.hitka.sk/sites/default/files/2021-09/VPP.pdf
Francúzi účtujú storno za byt, nie za osobu a tento fakt je nutné akceptovať. Pokiaľ niekto z partie vypadne, tým automaticky navýši cenu ostatným, ktorí sú v tom síce nevinne, no musia doplatiť rozdiel, ktorý vzniká pri nižšej obsadenosti bytu. Potom je už na dohode v skupine,ako sa medzi sebou dohodnú, či sa na to navýšenie bude skladať aj ten,kto zo skupiny vypadol. Zabezpečenie náhradníka je  ideálne riešenie.

V prípade záujmu nás kontaktujte na emailovej adrese dunajcikales56@gmail.com alebo osobne v priestoroch TIŠ FEI STU.
Vaše miesto sa plne eviduje až po zložení (pred) zálohy 200 EUR /byt . Táto záloha je nevratná v prípade zrušenia apartmánu.
 
SPLÁTKOVÝ KALENDÁR:
- Záloha I. (predzáloha) = 200 € /BYT pri rezervácii (do 14.6.2023)
Platí ju len jedna osoba. Tieto (pred)zálohy vyberá PaedDr. Aleš Dunajčík.
- Záloha II., do 30.9.2023 úhrada sumy 250 € /osoba. Zálohy budú zaslané na účet CK HITKA. Každému bude pridelený variabilný symbol, ktorý uvedie pri platbe.Platba prevodom alebo vkladom na účet. Ten, kto platil 200 € zálohu za AP si odráta 200 € a neplatí nič.
V prípade záujmu o poistenie cez CK HITKA, je potrebné toto poistenieuhradiť spolu s touto zálohou.
- Doplatok do plnej výšky za osobu, do 24.11.2023. Platba na účet CK HITKA.SK HITKA pošle e-mailom výzvu na doplatok. Platbu je nutné zrealizovať prevodom alebo vkladom na účet CK HITKA pod správnym VS.
 Kaucia 200 € /byt – do 15.12.2023 (pri autobusovej doprave). Jeden účastník  pošle 200 € za byt  na účet CK HITKA pod správnym VS. Po návrate mu CK HITKA vráti 200 € na ten istý účet z ktorého kauciu poslal.
Klienti cestujúci vlastnou dopravou platia kauciu za byt priamo na mieste vo výške 500 € /byt.
Toto podujatie organizuje TIŠ FEI STU v spolupráci s CK HITKA. Ide o zvýhodnenú cenovú ponuku lyžiarskych pobytov (pre školy), ktoré organizuje CK Hitka. Odporúčame sa ho zúčastniť tým, ktorí už vedia lyžovať. Pobytu sa môžu zúčastniť len plnoleté osoby (deti len v sprievode zákonných zástupcov). Lyžuje sa na vlastnú zodpovednosť, pričom prilba je povinnou výbavou každého lyžiara. Výhodou pre našu skupinu je nižšia cena, kompaktná skupina, účasť zástupcov TIŠ, ktorí vybavia všetky organizačné veci a v prípade záujmu vysvetlia a názorne ukážu jednotlivé techniky pre výuku lyžovania.
BIELY KÓDEX- všeobecné pravidlá správania sa na svahu Biely kódex.pdf