ZTS Malinô Brdo

TIŠ FEI STU organizuje pre študentov a zamestnancov dobrovoľné ZTS (lyžiarsky výcvik) v stredisku Malinô Brdo vo VEĽKEJ FATRE. 
 
 

TERMÍN: 3. - 07. 2. 2020, (4 noci/ 5 dní).

Známe lyžiarske stredisko Skipark Malinô Brdo Ružomberok Hrabovo sa nachádza na úbočiach Veľkej Fatry nad mestom Ružomberok. Je vyhľadávaným miestom oddychu nielen pre domácich návštevníkov, ale aj zahraničných turistov. Je to jedno z tých modernejších stredísk na Slovensku, s vyšším štandardom služieb. V stredisku je k dispozícii 12 km zjazdových tratí, najdlhšia z nich meria až 3 900 m, prekoná výškový rozdiel 698 m a je najdlhšie umelo zasnežovanou zjazdovkou na Slovensku. 

K dispozícii sú: 4-sedačková lanovka, 2 lyžiarske vleky a 4 vleky pre začiatočníkov a deti. Každý víkend a počas prázdnin sú pre návštevníkov lyžiarskeho strediska organizované zaujímavé akcie a súťaže pre celú rodinu (snowtubing - jazda na špeciálnej gumovej pneumatike, ľadová veža, niečo pre tých, ktorí si chcú vyskúšať niečo zo základov horolezectva, rôzne súťaže v lyžovaní, snowpark pre deti a pod.). 
 

V celom areáli Ski parku je niekoľko stravovacích zariadení a bufetov, ktoré ponújakú možnosť rýchleho občerstvenia priamo na svahu. Okolie Ski parku ponúka výborné možnosti pre bežecké trate a turistiku, kde medzi atraktívne destinácie patrí drevená obec Vlkolínec(UNESCO), okruh okolo Sidorova a "rozprávkový" zimný prechod na Smrekovicu.

Ubytovanie bude zabezpečené v apartmánovom dome FATRAPARK. Všetky izby majú kompletné sociálnnem zariadenie (sprcha+WC), TV-sat a kuchynský kút. Apartmánový dom FATRAPARK sa nachádza v malebnej doline Hrabovská v Ružomberku v bezprostrednej blízkosti nádrže Malinô Brdo SKIPARK Ružomberok Prihlasujte sa podľa možnosti skupinky (traja a viac). Jednotlivcov  doplníme na izby, kde bude voľné miesto (po súhlase ostaných ubytovaných). Prísteľka sa považuje za plnohodnotné lôžko.
 
 
Stravovanie: raňajky formou bufetových stolov, večera (polievka + hl. jedlo), možné doobiednať dezert za príplatok 1,50 €. 

 
 

CENY : 
Ubytovanie 4 noci, 5 dní, polpenzia, 5 -dňový-skipas (doprava - vlastná)

- 5/6-ti na izbe = 189 €/osoba
- 4-ria na izbe  = 195 €/osoba
- 3-ja na izbe = 197 €/osoba
- 2-ja na izbe = 211 €/osoba
- 1 os na izbe = 309 €/osoba
 
Cena zahŕňa: ubytovanie, rekreačný poplatok 0,70 €/deň/os, polpenziu, skipas na 4-5 dni. 
Ubytovanie je v apartmánoch s 4 až 6 lôžkami alebo 3 až 4 lôžkami. 

K dispozíci: wifi pripojenie, bar, parkovisko (obmedzený počet park. miest). Pobyt začína poobede príchodom na hotel, po ubytovaní bude večera. Lyžovať sa začne ďalší deň. Posledný deň sa odovzdajú izby. V tento deň sa ešte lyžuje a po skončení je individuálny odchod domov. Skipas bude 5-dňový, platný od 3.2. 2020, takže kto má chuť lyžovať 5 dní, tak môže prísť 3.2. skôr, zložiť veci na recepcii, pobrať sa s lyžami/snowboardom na svah a po lyžovačke sa ubytuje vo Fatraparku. 

Záujemcovia prihláste sa prosím na emailovej adrese vladimir.pajkos@stuba.sk . Do emailu uveďte: meno (prípadne viacej mien, skupinu). Garancia miesta je po zložení zálohy vo výške 50 % z ceny. Zálohu je potrebné uhradiť do 10.12.2019. Zvyšok sa platí na mieste. Spôsob platby zálohy si dohodnete emailom. Pokiaľ ste sa nestihli prihlásiť do 10.12. a máte záujem zúčastniť sa ZTS, kontaktujte PaedDr. Vladimíra Pajkoša a pokiaľ budú ešťe voľné miesta a zložíte zálohu, môžete  sa dodatočne prihlásť na ZTS. Parkovanie pred objektom zdarma, podzemná garaž = 6 €/deň.

STORNO PODMIENKY FATRAPARK : 

14-10 dní pred nástupom na pobyt: storno poplatok je 20% z celkovej ceny pobytu.
9- 3 dní pred nástupom na pobyt: storno poplatok je 40% z celkovej ceny pobytu.
3 a menej dní pred nástupom na pobyt: storno poplatok je 50% z celkovej ceny pobytu.

PREHLÁSENIE (podpisovať sa bude na mieste)  a prečítajte si aj BIELY KÓDEX , Biely kódex.pdf , Prehlasenie_2020.pdf
 
 
Iné aktivity ponúkame FATRAPARKOM (potrebné dohonúť vopred):

Masáže - široká ponuka masáži

Vozenie na psom záprahu = cca 60€ 1 záprah/1 hod. Ponúkame vozenie na krátke vzdialenosti – okruhy cca. 200 až 500 metrov, určené najmä pre väčšie skupiny. Pre jednotlivcov ponúkame celodenné výlety po zasnežených kopcoch a pláňach. Je možné aj vyskúšat viesť psí záprah. 

SNOWTUBING - MalinôBrdo, jazda na snehu na špeciálnych gumených pneumatikách. Výborný adrenalínový doplnok pre deti i dospelých. 

SPEEDMINTON - Malinô Brdo/Hrabovo - "rýchly bedminton" a ešte k tomu na snehu! Zábavná novinka, ktorú si rýchlo obľúbi každý, kto ju vyskúša. 

BUNGEE RUNNING - Malinô Brdo/Hrabovo. Vynikajúca súťažná disciplína. Bungee lano, kotva, úväz, kto dohmatne najďalej? :) Hoci bojuje len jeden člen tímu, ostatný strhne atmosféra povzbudzovania. 

SEDLIACKY CURLING - Hrabovo- bláznivá zábava na ľade- metly a staré žehličky.

X-BOXY- Hrabovo interiér,- 3 sety monitorov a X-boxov. Množstvo najmä športových hier, pri ktorých sa budete cítiť ako pri skutočnom šport. Zápolení. Alternatíva v prípade zlého počasia. 

LANOVÝ PARK TARZANKA -zimné lezenie v korunách stromov. Adrenalínová výzva pre každého v zimnej atmosfére lesa.

Ďalej je možné pripraviť: korčuľovanie na jazere, menšia túra so snežnicami, stavanie iglu na čas, gulovačka, nočná sánkovačka, bobovačka, kukostreľba, atď.